Autoři DevFridays

Seznamte se s autory vývojářských pátků

David Bauer PHP senior developer

Martin Křižan CTO/Head of IT Development

Snažím se v Pilulce koordinovat celé IT oddělení a podílet se na jeho technickém rozvoji. Zajimají mě obecně programovací jazyky, softwarová architektura a její vývoj. Mimo jiné jsem i vášnivý zahrádkář, včelař a sběratel kolíků na prádlo.

Bob Nguyễn CIO/ICT Director

Řídím projektově IT oddělení a podílím se na jeho strategickém rozvoji. Zodpovídám i za další technologické projekty podporující cíle celé organizace. Zaměřuji se také na neustálé zefektivňování interní komunikace, interních procesů a zabývám se projekty podporující relevantní distribuci znalostí mezi kolegy. O volném čase rád sportuji a čtu populárně naučné knihy a biografie významných osob.

Tomáš Záruba Product manager

V Pilulce mám na starost produkt a společně s ostaními kolegy a odděleními utvářím vizi, roadmapu a zadání zejména pro naše projekty se kterými přichází do styku náš zákazník. Nejvíce se tedy zaměřuji na náš eshop a mobilní aplikaci. Starám se o to, aby kolegové z vývoje měli dostatek práce a dávala smysl.

Marek Hanáček PHP - Team leader e-commerce

V Pilulce se věnuji vývoji e-shopu. To jak na straně backendu tak na straně frontendu.

Marek Terešák PHP - Team leader backoffice

V pilulce jsem se pro tento rok stal teamleadrem a jsem velice zapáleným vývojářem. Na starosti mám běh našeho interního systému CRM, ERP (adminu) pro správu objednávek, produktového portfolia a podobně.

Oleg Nemna Team Leader of Mobile Development

V Pilulce mám na starost mobilní vývoj. Mým cílem je zvýšit kvalitu aplikací a zvýšení podílu mobilních zařízení na celkovém obratu. Snažím se pod sebou budovat kvalitní mobilní tým, který je připraven čelit veškerým výzvám. Aktuálně studuji dálkově druhou vysokou školu v oboru Umělá Inteligence (Neuronové sítě, Expertní systémy apod.), kde jsem zároveň Team leader skupiny programátorů zabývající se vývojem GAN sítí. Zbylý volný čas se snažím věnovat rodině, sportu a spánku.

Vítězslav Kiš Team Leader - Data Science & BI

V pilulce mám na starosti technologický stack projektu BI a experimentování s novou technologií vhodnou pro přípravu dat a pro BI analýzy. Zaměřuju se na businessový chod firmy, pro kterou se snažím vyladit používanou techologii. Připravuju agregovaná data pro reporty, provádím datové analýzy a hledám další efektní kroky k zajištění správného pohledu na firemní data. Ve volném čase se věnuji mixování a tvorbě elektronické muziky a také sportu.

Martin Pöschl PHP Developer

PHP Developer

Jiří Dědic PHP Developer

PHP Developer

Jiří Domjen PHP Developer

V pilulce pracuji jako PHP developer a věnuji se na rozvoji našich interních systémů, které zajišťují hladký průběh všech procesů. Aktuálně pracuji především BE části systémů v pilulce, ale také když je příležitost, věnuji se okrajově i frontendu či návrhu UX. Ve svém volném čase se aktivně věnuji také Python, Javascriptu a příležitostně c#. Velmi se zajímám o nové technologie, které lze využít při vývoji jak webových, analytických či jakýkoliv jiných aplikací. V poslední době se snažím ve svém volném čase se dále vzdělávat a sportovat.

Tomáš Smetka Frontend developer

V Pilulce mám na starosti frontend nového e-shopu www.pilulka.ro, který pohání Bootstrap 4 doplněný vlastními atomickými třídami, komponenty ve Vanilla JS & Vue.js a šablonovacím systémem Latte.

Používáme Webpack ve 4 verzi, Yarn, Stylelint, JSLint, SASS, Babel, ECMAScript 6.

Šimon Raichl Frontend developer

export default class Simon extends Person {
  constructor() {
    super("Simon", 20);
    super.skills = ["HTML", "CSS", "JS - ES6 in particular"];
  }

  introduction() {
    return `I can code in ${super.skills.join(", ")}`;
  }
}

V Pilulce se věnuji hlavně JavaScriptu, snažím se ho psát tak, aby přidávání dalších věcí, či nějaká změna nezpůsobovaly bolesti.

Martin Hegyi iOS Developer

V Pilulce mám na starosti mobilnú aplikáciu na iOS ktorá je napísaná v najnovšom Swifte. Pri programovaní sa snažím vždy myslieť out-of-the-box a držať krok s neustále sa meniacimi trendami vo vývoji iOS-u. Vo svojom voľnom čase sa venujem vývoju hry na štýl tower defense s použitím SpriteKit-u.

Matouš Vanča Android Developer

V Pilulce se starám o mobilní aplikaci pro Android. Baví mě sledovat novinky v oblasti mobilních technologií, především okolo Androidu. Rád si nové věci vyzkouším. Snažím se zdokonalovat nejenom aplikace, na kterých pracuji, ale i sebe.

Martin Pučan Tester

V Pilulce se věnuji testování aplikací pomocí codeception, kde se zaměřuji na akceptační testy. Také mám na starost správu našich dev sociálních sítí.